Başkan Yardımcısının Mesajı

Mesajlar

      Akılsız badem ağaçları, iki günlük güneşi görüp açarlar. Badem ağaçlarının akıllı olanı, akılsız olanı var mıdır, bilmem, fakat, badem ağaçları açtı mı, bahar geldi demektir. İsterse arkasından soğuk gelip, bademleri don vursa da, açan badem ağacı baharın müjdecisidir ve bahar bir kere gelmiştir.

      Türk Milleti hayatında da müjdeciler vardır., Baharın geldiğini söyler. Bilim, Düşünce ve Strateji Derneği (BİLDER), ülkemize baharın geldiğinin müjdecisidir. Ara sıra duraklamalar, moral bozucu olaylar olsa da, bahar gelmiştir.

      Fikir ve proje üreten, Türkiye’nin her bir meselesine çözüm üretebilen aydın kadroları bir araya gelmiş ve baharı getirmiştir. Alanında bir numara olmuş, bilim adamları, üst düzey bürokrat ve teknokratları, başarılı iş adamları, elitleri bir araya gelmiştir. Bu elitler ile, geleceğimiz örülecek, çatlamış, çoraklaşmış topraklara su, nasırlı ellere güç, işleyen beyinlere enerji verilecektir.

      Amaç, Türkiye ve Dünya çapında bilim adamı, edebiyatçı, şair, sanatçı, ressam, müzisyen, tiyatrocu, sporcu, yazılımcı ve her alanda önderleri yetiştirmektir. Vatan bayrak aşkımızı, sağlam ve temiz bir maya ile mayalamaktır. Bu maya, tutmak üzeredir.

      Bilim, Düşünce ve Strateji Derneği (BİLDER) Ankara’da kurulmuş, hızla çalışmaya başlamış ve 2 ay içinde önemli gelişmeler göstermiştir. Ülkemizin her bir alanındaki sorunları saptanıp, çare ve çözümlerini ortaya koymak üzere, 45 alanda Çalışma Grupları oluşturulmuştur. Her bir çalışma grubu kendi içinde, çok sayıda, alt birimlerini oluşturmuş ve yönetim kurullarını belirlemiştir.

      Hazır hale gelen proje ve programlar, panel, sempozyum ve konferanslar şeklinde, kamu oyuna sunulacaktır. Sosyal medya, yazılı ve görsel basınla paylaşılacak ve ilgili makamlara iletilecektir.

      Genç ve dinamik aydınlarımızla birlikte, en iyiye ve hep ileriye gitmek arzu ve düşüncesi ile, selam ve saygılarımla…

Prof Dr Ferhan Özmen          
Başkan Yardımcısı             
Bilim, Düşünce ve Strateji Derneği